Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Konšpiračné predstavy na Slovensku: stav, pohyby, kontext (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je toto konspiracia?

Na UPN nemaju svoje zaznamy pani Meciar, Hascak, Klaus, Siroky, Fico, Paska atd.. Do roku 1989 bolo na uzemi SK viac ako 500 tisic komunistov, 4000 STB a hlavne niekolko desiatok absolventov Moskovskeho institutu, ktoreho cielom bolo vychovavat tych najvacsich expertov v boji proti vnutornemu i vonkajsiemu nepriatelovi. Akym zazrakom tento arzenal relativne spickovych ludi mal po roku 1989 zmenit myslenie a konanie, ked bol vychovavani k zlocinu po 40 rokov?
 
Hodnoť

 

..."politika štátneho antisemitizmu komunistického režimu kamuflovaná antisionistickou a protiizraelskou rétorikou"...
A teraz sa to prezentuje naopak? - antisionizmus a protiizraelské rétorika sú označované antisemitizmom.
 
Hodnoť

IVO tu vyprodukoval konšpirácie

o ohrození Slovenska konšpiráciami na podklade "klérofašizmu" (aj keď Slovenský štát sa k fašizmu vôbec nehlásil), nacionalizmu, "protirómskych nálad", nebezpečných "extrémistických centier". Samozrejme, ak sa pozrieme na personálnu zostavu IVO je zrejmé, že v každom "vedeckom" (čítaj ideologickom) výstupe IVO sa spomenie "klérofašizmus", tak ako v každých komunistických správach boli spomenuté zásluhy a pomoc Sovietskeho zväzu.

Na "nitky v pozadí" nás priamo odkazuje pán Lajčák, keď zavádzanie absurdnych ideológií, odporujúcich zdravému rozumu, zdôvodňuje odporúčaniami nejakých inštitúcií, ktoré sú niekde v hmle, ďaleko za hranicami Slovenska.
 
Hodnoť

šedá je teória, zelená je prax

takže, odhalená konšpiračná teória: http://www.oks.sk/article.php?... vidíme všetko: "nacionalistický kontext, kedy slováčikovia, ich verchuška vraj zastávajú bezhodnotový názor na rozdiel od tých lepších, čo ich poučujú, neadekvátne hodnotenia reality , kognitívne zdroje... proste všetko, o čom článoček pojednáva. Dobre to zhodnotili ľudia z IVO!
a stále platí, konšpirátori sa nevzdávajú, resp, ako hovorí správa "konšpirácie sa modifikujú": http://www.oks.sk/article.php?...
táto správa už bola potrebná, aby sme odhalili skutočných konšpirátorov, pretože, ďaľši správny postreh:"
...dnes na Slovensku antisemitizmus ako politický prúd operuje v absolútne marginálnom postavení" Skutočných konšpirátorov, vojnových štváčov načim pranierovať!, pretože inak sa môže naplniť obava zo záveru správy, že"stereotypy o židoch môžu byť lákadlom pre extrémistov" Konšpirátorov, nacionalistov a rasistov treba menovite odhaľovať a pranierovať? nie všeobecne, ako to prdviedol IVO za peniaze political capital institute z budapešti
 
Hodnoť

Vsetko co nie je

odsuhlasene panstvom su konspiracie. Donedavna sa za konspiraciu povazovalo, ze nas odpocuvaju 24 hodin denne. Tato konspiracna teoria sa premenila na overeny fakt.
 
Hodnoť

Žiadne zákulisie neexistuje,

nič nekalé sa nedeje, všetko v oficiálnych správach je čistá pravda, tajné spolky neexistujú, žiaden nacionalizmus okrem slovenského neexistuje, korporácie sa nesnažia o žiaden vplyv, nieto žiadnych pochybností o ničom. Iba nacionalistický, rasistický, primitívny, intolerantný, bigotný, na úrovni pravekého kmeňa žijúci Slovák a totálny looser verí konšpiračným teóriám. V intelektuálnej spoločnosti sa takéto veci nenosia. To vám odkazuje Grigorij Mesežnikov, Ivo Samson a ďalší odborníci na to, čo si môžete myslieť a čo už nie. Oni vám všetko vysvetlia, lebo len oni majú vždy najlepšie informácie a vždy vedia, čo je správne. IVO je najpotrebnejšia inštitúcia na svete, bez nej by sme nevedeli o ničom nič.
...
PS: Hlásim sa do služby aj ja. Urobte zo mňa tiež profesionálneho vysvetľovača situácie, briadku už mám, nahodím ešte okuliare a budem sa múdro tváriť a vysvetľovať vám všetko presne podľa manuálu.
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 4 272
 2. Michal Májek: Maturita po novom 910
 3. Martin Greguš: Koľko infikovaných by Vallo potreboval v Bratislave, aby chcel 2kolo? 2706 mu nestačí... 851
 4. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 639
 5. Roman Janciga: Rozhovor s mladým infektológom z Kramárov 581
 6. Soňa Fröhlichová: Aktuálne cestovanie na trase Švajčiarsko – Nemecko – Rakúsko – Slovensko 523
 7. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie 392
 8. Jozef Orogváni: Ako sme boli babku očkovať 336
 9. Dominika Kislíková: Potulky po najvýchodnejšom východe Slovenska 284
 10. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 262

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Slovensko, krásna moja domovina plná zábudlivcov.
 2. Andrej Čatajský: Cash-Flow v dobe kovidovej
 3. Marcel Karvay: 24601
 4. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 5. Lubomir Zahora: Umenie švov
 6. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 7. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 8. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 9. Štefan Vidlár: D O J E M
 10. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej


Už ste čítali?