Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kvalita demokracie, nacionalizmus a sprisahanecké bludy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

grisa

Kto len teba za tieto bludy plati?
 

 

Našiel si sa tam, pravda?
 

SOM EXTRÉMISTOM...

...ak kritizujem Západ za odklon od hodnôt, ktorými sám seba popisuje,
v prípade podpory jednej z dvoch proti sebe bojujúcich veľkých ukrajinských oligarchických skupín...?
V čom podporujem Putina,
keď tvrdím, že podpora súčasného ukrajinského prezidenta Pedra Prášenka je obrovskou chybou západného sveta, nielen politickou, ale hlavne morálnou, ktorá sa nám časom škaredo vypomstí bez ohľadu na akúkoľvek veľkú ruskú angažovanosť v záležitosti...?
...Turecko je fuj a ukrajinská oligarchia nevadí...?
.
Doba bezmyšlienkovitého konzumu končí, vážení.
Zmierte sa s tým.
---
 

niečo od KONŠPIRÁTORA BRZEZINSKEHO...

silne však pochybujem, že knihy tohoto autora-konšpirátora vôbec masážnykov pozná:
Cieľom elít je kontrolovaná spoločnosť, zvyšovanie ich bohatstva je akýmsi odznakom, na základe ktorého môžu uplatňovať moc (bohatstvo nemá zmysel „per seʺ ale využíva sa ako symbol moci oprávňujúci určovať a prijímať pravidlá). Ťažisko riešenia problé-mov polarizácie bohatstva v spoločnosti sa presúva do oblasti, ktorá sa len viac zvidi-teľnila cez súčasnú etapu krízy spotreby, a ktorá úzko súvisí s postupným posunom globálnej spoločnosti k formovaniu spoločnosti, ktorú je vhodné nazvať kontrolovanou spoločnosťou (pojem informačná spoločnosť je menej výstižný a roky sa hovorí stále častejšie skôr o informačnej asymetrii, nakoľko tie informácie bude mať len jedna strana, ktorou nie je občan). Známy poradca amerického prezidenta Cartera napísal už v r. 1970 knihu o úlohe USA vo svete: „Éra technotroniky znamená postupné objavo-vanie sa kontrolovanejšej spoločnosti. Takáto spoločnosť bude ovládaná elitou neob-medzovanou tradičnými hodnotami. Skoro bude možné presadiť temer nepretržitý dohľad nad každým občanom a udržiavať o každom občanovi úplné a aktualizované zložky obsahujúce i tie najosobnejšie informácie. Tieto zložky budú podliehať režimu pohotového prístupu úradov (Brzezinsky, 1970)ʺ. Vo vzťahu k vzniku súčasnej krízy je potom naozaj zaujímavé, že nik takto nedržal „nepretržitýʺ dohľad nad konaním mana-žérov bánk, finančných inštitúcií, ratingových agentúr, hedžových fondov, regulačných a kontrolných úradov. Aféra Wikileaks a odpočúvanie politikov EÚ zo strany NSA (bez-pečnostná agentúra USA) ukazuje, že sa Brzezinsky predpoveďou od skutočnosti vôbec neodchýlil a kontrolovaná spoločnosť naozaj existuje. O štyri desaťročia neskôr už Brzezinsky prejavuje obavy o budúcnosť pre rastúcu diferenciáciu a disproporcie v spoločnosti a hovorí o ohrození: „Nechcem byť prorokom skazy – a nemyslím si, že sa blížime ku skaze – ale myslím si, že sa blížime k zintenzívňujúcemu sa sociálnemu kon-fliktu, sociálnemu nepriateľstvu, určitej forme radikalizácie, prichádza pocit, že toto už nie je spoločnosť. Nepokoje začnú, pokiaľ bude nižšia stredná vrstva tvrdo zasiahnutá ekonomickým poklesom a vzrastajúcou nezamestnanosťou. Brzezinsky v relácii MSNBC Morning Joe 11. 7. 2011 tak zopakoval iba to, čo napísal pred desaťročiami ako pred-poveď (Brzezinsky, 1993). V Rade pre medzinárodné vzťahy (Council on Foreign Rela-tions Montreal) varoval pred globálnym politickým prebudením vo svete (ľudia sú si vedomí globálnej nerovnosti a nespravedlnosti a vykorisťovania), ktoré je chytľavé najmä pre mladších ľudí v rozvíjajúcich sa štátoch a predstavuje hrozbu zvrhnutia exis-tujúceho medzinárodného poriadku v spojení s ďalším negatívnym faktorom, ktorým je vzájomná rivalita medzi politickými elitami (Brzezinsky, 2010). Politické elity toto „pre-budenieʺ nepovažujú za príliš pozitívny jav

Brzezinsky, Z (2010): Global Political Awakening – speech during session of Council of Foreign Relations.
http://www.prisonplanet.com/br...
Brzezinsky, Z (1993). Out of Control: Global Turmoil on the Eve of the 21st Century Pra-eger New York
Brzezinsky, Z. (1970). Between Two Ages: America`s Role in the Technotronic Era. Viking Press.
 
Hodnoť

deja vu

Kedysi boli nepohodlni oznacovani ako proti-socialiticke zivly, dnes su ti extremisti.

Piste vsetci modrym perom, ina farba nebude.
 
Hodnoť

paranoia demokracie,

vidieť všade extremizmus. Bránia sa neprispôsobôsobivým a sú označení za extremistov (Družstevná ul. Malacky, etc.). .......
 
Hodnoť

Takže, keď bývalá

demokratická prozápadná prezidentka Ukrajiny prehlási v telefónnom rozhovore, že proruské obyvateľstvo na východe Ukrajiny je treba vyhladiť jadrovými zbraňami, tak to normálne, o tom sa taktne mlčí.

Ale keď demokraticky v referende odhlasované vytvorenie krajín nezávislých od Ukrajiny, tak to je extrémistické. Pritom je to uskutočnené úplne podľa nového medzinárodného štandardu, uplatneného pri vytvorení štátu Kosovo (ktorého mimochodom ani p. Mesežnikov ako občan SR neuznáva).
 
Hodnoť

 

"Vďaka možnostiam, poskytovaným modernými komunikačnými a informačnými technológiami, dochádza v posledných rokoch k výraznejšej indoktrinácii verejného diskurzu na Slovensku rasistickými, protirómskymi, antisemitskými a homofóbnymi ideami, vyslovovanými otvorene, bez obáv pred trestom v podobe súdneho stíhania alebo verejného odsúdenia."....toto vás štve pán Mesežnikov, že im nemôžete zatvoriť ústa? :)Našťastie už takí ako vy, ktorí ľuďom pre názor zatvárali ústa nevládnu. A nezabudli ste náhodou spomenúť protikresťanskú ideu? Ja si myslím, že áno.
 
Hodnoť

O intelektuálnej úrovni Slovákov

svedčí fakt, že demokraciu na Slovensku musí obhajovať Kanaďan a Rus. Prihlúplych nostalgických socialistov a istotárov pribúda.
 

 

To sú tie paradoxy. Rus nám hovorí o demokracii. Trvalo dlho kým sme sa ich vnútenej nadvlády zbavili.Nie je tragédia, ak istotárov pribúda. Človek je totiž od prírody založený žiť v istote, v mieri a pokoji. Horšie je, ak pribúda cezpoľných bojachtivých oligarchov.
 

No,

nie je istota ako istota, nie je Rus ako Rus a nie je Slovák ako Slovák. S autorom musím súhlasiť, spomínaný časopis "Zem a vek" a takmer jeho dieťa "Slobodný vysielač" sa tvária ako super nezávislé médiá, kde má prístup ktokoľvek, to by sa za určitých okolností dalo pochopiť. No nasťahovali sa tam individuá ako Huďo, ktorý zahraničné spravodajstvo totálne znásilnil ako Putinov hovorca a dokonca prebral jeho rétoriku aj zakladateľ Lichtner. Mám fakt taký dojem, niekedy aj presvedčenie, že do každého občianského slobodného prejavu sa nebadane implantujú "mužíci", ktorí si potom robia svoju prácu...
 

 

A presne taky muzik, je aj rusak Meseznikov. Snazi sa kalit vodu tym, ze na mienkotvornom denniku radoby objektivne kritizuje iste periodika, ktore si ju vsak paradoxne zasluzia, ale nie od takeho cloveka ako je on. A vy pane, vy ste mu na to skocil. Skutocne demokraticky zmyslajuci clovek by uz z prirodzenosti mal byt nedovercivy k hociakemu rusakovi. Je to vsetko jedna pologramotna krvilacna mongolidna banda zasluhujuca len ten najprisnejsi trest aj spolu s tymi, co sa ich zastavuju z hocakeho dovodu.
 

Hm,

ja nie som naivný, pokiaľ s niekym momentálne súhlasím, nie je to "na vždy" a viem si zachovať odstup. Dobre poznám ich systém, ktorému sa hovorí "pomalé varenie žaby", neviem ktoré periodiká si to "paradoxne zasluzia", no spomínané média v žiadnom prípade ani náhodou.
To máš tak, keď stretnem človeka, s ktorým sa navzájom zrovna nemusíme a ten prehlási, "že prší", čo je viditeľná pravda, tak mu dám za pravdu. Vôbec to ale neznamená, že keď sme sa na niečom zhodli, že to je, alebo bude môj priateľ...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

O tvojom intelekte

zase svedčí, že článok ktorý ako by bol opísaný z doktrín KSČ, považuješ za obhajobu demokracie. Naviac kritizuje konšpirácie a sám sa nimi hemží.
Mimochodom, keď sme my robili revolúciu, Kanaďan tu nebol a Rus o nej zrejme referoval KGB, ktorá ho sem vyslala. (konšpirácia) :-)
 
Hodnoť

Pán Mesežnikov

vysvetlite mi preto na základe Vašich politologických názorov, prečo ma časopis Zem a vek pozval diskutovať na tému voda a klimatická zmena a SME uplatňuje personálne filtre na alternatívne riešenia viac ako 10 násobne lacnejšie a tiež celá environmentálna komunita najnovšie podporuje investície megatechnických projektov v oblasti vody. Vysvetlite mi, čo si o tom mám myslieť a kde je "nacionalistická" pravda.
Nestala sa náhodou chyba v tom, že za posledných 25 rokov sa hrubozrne modeloval čierno-biely lokajský svet, s dominanciou extrovertov, ktorí odsúvali minoritné hlasy introvertov na okraj spoločnosti a to začínajú odmietať obyčajní ľudia? Neslúžili sme náhodou tomu?
 

Pan Kravčík

vysvetlite mi preto na základe Vašich politologických názorov, prečo ma šmejdi furt pozývajú na večeru (spojenú s prezentáciou ich produktov) a Gucci ani Christian Dior ma ešte ani raz nepozvali.

Vlastne, nič mi vysvetľovať nemusíte. To, že sa ma ti šmejdi pokúšajú zneužiť mi už došlo. Divím sa, že Vám ešte nie.
 

 

...no možno preto, lebo oni sú INÍ šmejdi (liga iná, princíp zostáva)...
http://www.menstyle.cz/dior-ho...
http://www.invogue.cz/fashion/...
---
 

Nick Kuman:

ak žijete v ilúzii, že niekto niekoho zneužil na niečo, je vytvorená bariéra pred rastom agresivity, intolerancie a xenofóbie, tak Ste odpovedali na moju otázku: Na Slovensku funguje veľa dobre platených lokajov pre potreby nadnárodných spoločností a na zbedačovanie obyčajných ľudí, ktorí sa napokon stávajú obeťou xenofóbie.
 
Hodnoť

objavujú sa aj otázky:

- koľko konšpiračných teórií dávajú do obehu vlády silných štátov
- ako im nimi šírené konšpiračné teórie hrajú do karát a umožňujú odôvodňovať a obhajovať ich nečisté praktiky
- koľko konšpiračných teórií (tých kritizovaných) sa ukázalo ako pravdivých alebo čiastočne pravdivých
- atď.
Tento článok vyvoláva viac otázok ako poskytuje odpovedí. Ešte nedávno sa hovorilo o tom, že tajné väzenia USA vo svete sú konšpiračnými teóriami. Keď sa to prevalilo.... tak sa tento jav prechádza mlčaním a nič sa nedeje (veď väzenia poslúžili svojmu účelu, tí čo to organizovali vo svete si dokonca dobre zarobili a dostali aj prístup do spoločenstva tých správnych ľudí)
Pre zaujímavosť zopár info na posúdenie či ide alebo nejde o konšpiráciu. Pred 2-3 rokmi jedna skupina aktivistov podala sťažnosť k ombudsmanovi EÚ na konflikt záujmov, v ktorom je šéf ECB Draghi, ktorý sa zúčastňoval pravidelne stretnutí tzv. skupiny 30. ECB mala dať k tomu stanovisko do určitého času a malo sa to preskúmať. Všetko uviazlo a termín stanovený ombudsmanom bol prekročený. Nakoniec ombudsman EÚ (mimochodom Grék) rozhodol, že nejde o konflikt záujmov....lebo vraj skupina 30 nie je lobistickou skupinou. Jediná pripomienka zo strany ombudsmana bola - že ECB by mala zverejniť podobné aktivity na svojich stránkach. Ak sa niekto pozrie na jej zloženie, tak tam objaví zaujímavé a vplyvné tváre bývalých...ale aj terajších.... Medzi iným tam sedí ROGOFF... pánko ktorý sa preslávil jednou pofidérnou štúdiou, ktorá hovorila o potrebe nadmerného šetrenia verejných výdavkov (ROGOFF-REINHART). Túto štúdiu možno dostať dnes za znížené ceny... ale úmyselné zavádzanie zo strany autorov sa vydávalo za ...chyba v excelovských tabuľkách. Potom si človek povie, odkiaľ je ten ROGOFF. Nuž nájdeme ho na Harvarde.... ale zistíme, že bol v IMF. IMF zadal štúdiu vypracovať práve ROGOFFovi. Na základe tejto štúdie celá EÚ asi 5 rokov nadmerne šetrila a ničila hospodárstvo EÚ. Keď sa v médiách objavili články o CHYBE v tejto štúdii, tak vedenie EÚ sa rozhodlo ukončiť nezmyselné šetrenie za každú cenu. No a aby to nebolo tak jednoduché.... tak ROGOFF v minulom roku predložil zas štúdiu na požiadanie IMF.... v ktorej zas radí "ako na to..."... treba prestať šetriť, treba odpísať nejaké dlhy, treba podporiť infláciu...atď. Je úplnou náhodou, že v skupine sedia ľudia x.y vedľa Mária Draghiho (ECB) a sedí tam aj ROGOFF. Je náhoda, že po jednej sfalšovanej štúdii vydal ďalšiu na objednávku... Na počudovanie sa objavil Rogoff v závere roka v dlhom intervjú v CNN kde dával rady EÚ...ako na to. A nedával to ako člen skupiny 30, ani ako zástupca MMF, ani ako pôsobiaci prof. na Harvarde.... ale ako superexpert ktorý zabudol na chybu v excelovských tabuľkách. To čo som uviedol je určite konšpirácia a nie fakt. Je to len reťazenie náhod.... Odporúčal by som pánovi autorovi článku, aby si preštudoval niečo o SYSTEMIC INTELLIGENCE a robil miesto populárnych pseudoodborných článkov lepšiu propagandu za tie peniaze čo dostáva. Angličan by povedal: I don´t know ...you are right or not, but you are damned convincin...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Sestričky z Kramárov, nie sú sen Kollárov, ktoré by nosili modré z neba 1 557
 2. Miroslav Lukáč: Dajte mu konečne ranu z milosti! Tára o nevine, ako predtým M.Jankovská. 1 195
 3. Michal Porubän: Urážač žien Blaha alias módny guru parlamentu..."Na scénu !!! " 1 017
 4. Rudolf Pado: Čínske záujmy nad kostol Sv. Margity? 822
 5. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 615
 6. Peter Kollega: Pani Balogová, prečo SME asistuje pri samoamnestii malého Fica? 451
 7. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 249
 8. Andrea Ostrihoňová: Otužovanie NIE JE kváskovanie 212
 9. Milan Resutík: Slovenský jakobín 211
 10. Adam Nochta: Ľuboš Blaha, ban-sexuál 185

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Mäkký brexit je už takmer na dosah. Kto ustúpi?
 2. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o termolýze vody a o „vodíkovej ekonomike“)
 3. Július Kovács: Som Boris a priatelia stala sa mi taká nehoda plus Video
 4. Vladimir Marunciak: O obzeraní sa za ženami
 5. Peter Slivovic: Pravé Ja
 6. Miriam Studeničová: Neprípustné zotrvávanie v nevedomosti a jej ospravedlňovanie
 7. Vladimír Bohm: USA je v skutočnosti bez prezidenta a potrebuje záchranu – strednej línie
 8. Mikuláš Lakatoš: Op – Ed: Community Healthcare in Slovakia – do we all have equal access to it?
 9. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o „chaose“)
 10. Richard Gajarský: Šialenci za klávesnicou.


Už ste čítali?